• slidebg1
bezkontaktni-poradenstvi15let-zkusenosti
Počet příspěvků: 132
Počet zhlédnutí: 25925

NOVINKY

Příspěvků: 51-60 z celkem 132   Začátek | Předchozí | Následující | Konec | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Tepelná čerpadla IVT

05.03.2016

Švédská tepelná čerpadla IVT jsou první komerčně prodávanou značkou čerpadel v ČR. První instalace proběhla v roce 1991. V současné době je IVT největším prodejcem čerpadel v ČR s velkým náskokem před ostatními konkurenty.


Jak funguje tepelné čerpadlo?

05.03.2016

Pro toho, kdo uvažuje o tepelném čerpadle, je jeho rozhodnutí do jisté míry závazkem téměř na celý život. Vzhledem k tomu, že tepelné čerpadlo, respektive celá instalace, je investičně poměrně náročné a jeho funkci se zpravidla podřídí i návrh otopné soustavy, hraje volba systému zásadní roli.


Tepelná čerpadla NIBE

05.03.2016

Švédská energetická agentura zveřejnila letos v dubnu výsledky testů tepelných čerpadel země-voda. Tyto testy prokázaly, že testované produkty dosahují úspory mezi 64 % až 80 % v porovnání s elektrickým vytápěním. Přinášíme praktickou informaci z trhu, že do tohoto úsporného rozmezí se vejdou také kvalitní švédská tepelná čerpadla NIBE vzduch-voda.


Dotace na tepelná čerpadla

05.03.2016

Dotaci na pořízení tepelného čerpadla můžete dostat v rámci oblasti podpory s označením Efektivní využití zdrojů energie. Ta zahrnuje všechny možnosti získání dotací na modernizaci otopného systému – na výměnu zdroje tepla. Podobně jako u kotlů je možné dotaci získat, pokud současně dům zateplujete (v takovém případě získáte dotaci na kotle o něco vyšší), př


Tepelná čerpadla Panasonic

05.03.2016

Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea můžeme doporučit jednak do novostaveb, ale i pro náhrady stávajících elektrokotlů, u nichž je drahý provoz co do spotřeby elektrické energie. Desítky referenčních montáží po celé ČR letos prověřily kvalitu tepelných čerpadel Panasonic a věříme, že si najdou cestu i k Vám.


Tepelná čerpadla princip

05.03.2016

Princip tepelného čerpadla lze přirovnat k principu chladničky. Ta odebírá teplo potravinám v ní uloženým a tímto odebraným teplem v podstatě vytápí místnost, kde je umístněna.


Tepelná čerpadla

04.03.2016

Tepelné čerpadlo odebírá teplo z přírodního zdroje (země, povrchová a spodní voda, vzduch), přečerpává je na vyšší teplotní hladinu a dodává do otopné soustavy. Podle toho, odkud čerpadlo teplo odebírá a kam je předává, rozlišujeme systémy voda-voda, země-voda, vzduch-voda a vzduch-vzduch. Většina tepelných čerpadel je nízkoteplotním zdrojem.


Účinnost tepelného čerpadla

03.03.2016

Jedním z běžných argumentů pro volbu tepelného čerpadla je také jeho bezúdržbovost. Tepelná čerpadla jsou skutečně prakticky bezúdržbová. I u tepelného čerpadla, stejně jako u téměř každé jiné věci, platí, že pokud se o něj budete správně starat, budete mít vše správně nastaveno, bude vám sloužit ještě lépe a ještě úsporněji.


Vrty pro tepelná čerpadla

03.03.2016

Jsou-li tyto vrty provedeny odborně, šetří životní prostředí i váš bankovní účet a přispívají k vašemu pohodlí.


Provozní náklady tepelného čerpadla

03.03.2016

Na internetu i mezi odborníky je stále mnoho debat o efektivitě systému tepelných čerpadel. Abych jsme vnesli trochu reálných hodnot k očím a uším těch, které zajímá budoucnost vlastních rodin a rodinných fixních nákladů, uveřejňujeme reálné hodnoty provozu systému tepelného čerpadla a celé domácnosti.