• slidebg1
bezkontaktni-poradenstvi15let-zkusenosti

NOVINKY

Elektrické podlahové topení

03.04.2016

U podlahového vytápění vzniká ideální rozložení tepla a proto pociťujete tepelnou pohodu již při teplotách o 2 stupně nižších než je obvyklé například u konvekčního systému. Elektrické podlahové topení je použitelné i jako doplněk vašeho stávajícího systému a o svůj teplotní komfort nepřijdete.

Zdravé a bezpečné vytápění

Elektrické podlahové vytápění způsobuje menší pohyb vzduchu, a tím i menší prašnost. Další výhody poskytuje v koupelně a ve vlhkých prostorách. Mokré podlahy schnou mnohem rychleji, snižuje se tak riziko plísní, roztočů a vzniku alergií. 

Temperování podlahových krytin tvrdá podlahová krytina (dlažba, kámen apod.)

Topná rohož nebo kabel je při instalaci pro temperování položena bezprostředně pod podlahovou krytinou. Nepokrývá většinou plnou tepelnou ztrátu místnosti,v přechodném období může však hlavní zdroj nahradit. Výhodou je rychlá reakce tohoto systému na váš požadavek.

Topná rohož, topný kabel je při instalaci pro temperování položena bezprostředně pod podlahovou krytinou do flexibilního lepidla nebo stěrky .Nepokrývá většinou plnou tepelnou ztrátu místnosti, v přechodném období může však hlavní zdroj nahradit. Výhodou je rychlá reakce tohoto systému na Váš požadavek. Regulace probíhá pomocí termostatu , který snímá teplotu v rovině topného prvku - těsně pod krytinou. 


Měkká podlahová krytina (PVC, lino, koberec apod.)

instalaci pro temperování položenabezprostředně pod podlahovou krytinou do flexibilního lepidla nebo stěrky . Nad topným prvkem je nutno vytvořit stěrkovou vrstvu s tloušťkou 5-10mm pro rovnoměrné rozložení tepla a pro jehomechanickou ochranu. Nepokrývá většinou plnou tepelnou ztrátu místnosti, v přechodnémobdobí může však hlavní zdroj nahradit.Výhodou je rychlá reakce tohoto systému na Váš požadavek. Regulace probíhá pomocítermostatu, který snímá teplotu v rovině topného prvku - těsně pod krytinou. Instalovaný výkon: 120 W/m2 pro PVC, lino, koberec Podlahové vytápění - instalace do vrstvy topné mazaniny.