• slidebg120let-zkusenosti

NOVINKY

podlahové topení a jeho montáž

19.04.2016

Důležitým faktem je rozlišit realizaci podlahového topení „mokrou cestou“ za použití betonu nebo anhydritu a realizaci „suchou cestou“, kdy se podlahová krytina pokládá přímo na systém podlahového topení.

Tak nepříklad podlahové umožňuje přizpůsobit použitý systém různým požadavkům stavby. Pro vytvoření topného registru lze použít systémové desky různé síly (32 až 60mm), pro různé rozteče trubek (násobky 50mm, 75mm). Izolační desky mohou obsahovat výstupky usnadňující montáž trubky, nebo je možné použít izolaci rovnou. V naší nabídce jsou také systémové desky, které jsou schopny řešit požadavky na kročejový útlum.

Trubky lze pokládat pomocí instalačních lišt, případně je uchytit k rovné izolaci pomocí sponek. Systém umožňuje použití trubek různých dimenzí (do systémových desek od průměru 16 mm do 20 mm, do instalačních lišt průměry 12mm až 22mm, případně 25mm).

Samostatnou kapitolu tvoří suchý systém podlahového topení, který použijeme tam, kde nelze z různých důvodů použít systém klasický. I suchý systém umožňuje různé varianty řešení.

O konstrukční výšce rozhoduje použitá skladba podlahového vytápění. Výška systémové desky je 32, 45, 55 nebo 60 mm včetně montážních výstupků. K tomu je nutné připočítat použitý materiál topné desky: beton 45 až 60 mm nad trubkou nebo anhydrit – 35 až 45 mm nad trubkou. Suchý systém si vystačí se systémovou deskou a konstrukční výškou pouhých 2,5 cm.