• slidebg1
bezkontaktni-poradenstvi15let-zkusenosti

NOVINKY

VYTÁPĚNÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY

03.01.2016

VYTÁPĚNÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY: funkčnost topení a krása dřeva v jednom. (Eurosystemy realizuji tyto typy podlah po celé ČR)

Vytápěná dřevěná podlaha jako umělecké dílo... 
(Eurosystemy realizuji tyto typy podlah po celé ČR)

--------------------------------
Vytápěné podlahy s puncem originality dodají interiéru šmrnc...

Podlaha je velká plocha, která výrazně ovlivňuje vzhled a styl interiéru. Dřevěné podlahy lze vybírat podle typu dřevin, zabarvení, způsobu opracování povrchu, ale i atypické velikosti. V případě laminátu se nabízí imitace mnoha materiálů.
Každá tato podlaha může být doplněna o velmi příjemné a úsporné podlahové topení

Milovníci přírody a přirozenosti si obvykle koupí dřevěnou podlahu. Chodit po dřevě je příjemné: podlaha je teplá pro bosou nohu, krásná na oko. Typ dřeviny volíme podle zabarvení, které ladí s ostatním nábytkem, podpoří daný styl. Kromě odstínu si můžeme vybrat i způsob opracování, který podtrhne jedinečnou krásu dřeva.

Dřevěná podlaha jako umělecké dílo

Mezi oblíbené dřevěné podlahy patří ty, jejichž vzhled je upraven kartáčováním. Tato úprava zvýrazňuje strukturu dřeva, efekt vzniká díky vykartáčování nejměkčích částí dřeva. Úprava kresbu dřeva přitom nenarušuje, spíše je na pohled osvěží, příjemnější bude i na omak. Praktickou výhodou je větší odolnost proti poškrábání. Jednak je podlaha zbavená nejměkčího dřeva, ale i případné škrábnutí na ní těžko rozeznáme. Kartáčované podlahy lze povrchově upravit lakem nebo olejem.

Doslova hitem se staly podlahy katrované. Katrováním se na každé lamele vytváří zářezy, a to ve směru napříč přírodní kresby. Hrubší povrch je estetickým zážitkem, určitě ho pocítíme i při chůzi. „Drážky na katrované podlaze podtrhují naturální výraz ve stylu surového dřeva. U takové podlahy se nemusíme strachovat o poškrábání nebo poškození,“ říká Jaromír Kajan z firmy Stilparkett. Podlaha na sobě může mít olej či lak a při péči o ni bychom měli používat přípravky, které jsou vhodné na tuto povrchovou úpravu.

Kartáčované a katrované provedení podlahy je možné vyšvihnout do naprosté designové špičky pomocí tzv. barvy decapé. Kartáčem speciálně nanášená barva zůstává v pórech buněk dřeva a je tedy jiná než na zbytku dřevěné lamely. Na výběr jsou rozmanité kombinace podkladové barvy a barvy decapé.

Naprosto originální v opracování podlah je hoblování. Ale pozor, nemusí jít vždy o ruční práci, mnohdy je řez hoblíku vytvářen strojem. Jestliže si takovou podlahu vybíráme, zaměříme se na tu, která skutečně prošla rukou řemeslníka. Poznáme to snadno: záseky jsou nahodilé a přirozené. Většinou se používá méně sukové dřevo, aby byly možné delší tahy hoblíkem. Zpracování oceníme při pohledu proti světlu, ale i při chůzi.

Velikost XXL hraje prim
Dřevěné podlahy nabízí nejen zajímavé opracování povrchu, ale i atypické velikosti a zabarvení. Velkoformátová je např. řada Supreme-Grande, která je určena do interiérů větších rozměrů, protože tam má možnost vyniknout. Budou-li navíc při pokládce podlahy díly umístěny podélně s nejdelší stěnou místnosti, ještě více se umocní jejich velký formát.

Obecně lze říci, že dřevěná podlaha více hřeje pod chodidly a její předností je přirozenost. V případě poškození je možnost renovace, která na jejím vzhledu neubere.

Laminát nabídne dekor mramoru i kůže

Laminátová podlaha je umělý materiál a s dřevěnou ji nelze srovnávat. Oba materiály mají své skalní příznivce, ale i odpůrce. Pro laminátovou podlahu hovoří jednodušší a rychlejší pokládka, nenáročná údržba, pestrá škála imitujících materiálů, obvykle i nižší cena. Když je laminátová podlaha povrchově upravena speciální technologií, je odolná vůči poškrábání. Na druhou stranu nezahřeje, chůze po ní je tvrdší, někdy i hlučnější.