• slidebg1
bezkontaktni-poradenstvi15let-zkusenosti

NOVINKY

Nejlepší topení co si můžete pořídit

19.01.2016

Podlahové vytápění patří ve světě i u nás ke stále progresivnějším způsobům ekonomicky úsporného a ekologicky i zdravotně šetrného způsobu vytápění, zejména obytných interiérů...

Nejlepší topení co si můžete pořídit

Podlahové vytápění patří ve světě i u nás ke stále progresivnějším způsobům ekonomicky úsporného a ekologicky i zdravotně šetrného způsobu vytápění, zejména obytných interiérů.

Nespornou výhodou je zde zdravotní hledisko. Příjemné sálavé teplo minimalizuje problémy s cirkulací vzduchu a tím víření prachu. 

Rovnoměrným šířením tepla z celého povrchu podlahy se teplotní profil místnosti nejvíce blíží tzv. ideálnímu prostředí. Rovnoměrné klima způsobuje, že skutečnou teplotu subjektivně vnímáme jako o 2 3C vyšší. Můžeme proto teplotu takovéhoto vytápění snížit, což představuje úsporu topných nákladů o cca 15%. Každý 1C navíc nás stojí o 8 % energie více. Snížením teploty se zvýší relativní vlhkost vzduchu, která zabraňuje přílišnému vysušování dýchacích cest. 

Další výhodou podlahového vytápění je estetická čistota bez viditelných topných zařízení. O málo vyšší počáteční investici však převáží několikanásobně delší životnost a rychlá ekonomická návratnost.

Nevýhodou podlahového topení je, že se jen velmi těžko instaluje, pokud je stavba hotová, a proto je třeba se rozhodnout již při výstavbě.