• slidebg120let-zkusenosti

NOVINKY

Rekonstrukce podlahy ve starém domě

18.04.2016

Jak provést rekonstrukci podlahy? Doporučujeme realizaci suché plovoucí podlahy ze sádrokartonových, dřevotřískových nebo cementotřískových desek, s podsypem z Liaporu.

Montáž suchou cestou

Rychlá rekonstrukce podlah suchou cestou s podsypem z Liaporu.
Podsyp z Liaporu dokonale vyrovná nerovnosti podkladu, zvyšuje tepelně izolační vlastnosti podlahy, kročejový útlum a umožňuje bezpečné uložení rozvodů topení a elektroinstalací.

Rekostrukce s rozvahou
  • postup plánované rekonstrukce vždy konzultujte s odborníky - buď po jednotlivých řemeslech, nebo se zkušeným profesionálním stavařem
  • pokud je to ve vašich možnostech, respektujte původně použité materiály (např. dřevěná okna)
  • pamatujte na to, že dům musí dýchat. Ve starém stavení, které např. nemá základy nebo podsklepení, nesmíme vylít podlahy betonem. Dům tak vlastně zašpuntujeme a souboj s vlhkostí se pro nás stane noční můrou
Suchou podlahu lze velmi jednoduše zkonstruovat za pomocí sádrokartonových podlahových desek, které se pokládají na připravený základ. Ovšem takový podklad musí být pěkně rovný. Pokud bychom použili beton, stěrku nebo cokoliv podobného, nevyvarujeme se jak zmíněné vlhkosti, tak nepříznivé váhy. Existuje však materiál, kterým podlahu perfektně vyrovnáte bez kapky vody. Tím materiálem jsou keramické kuličky vyráběné vypalováním a expandováním přírodního jílu minimálně 80 let starého. Materiál se jmenuje Liapor a vyrábí se v různých frakcích (průměrech). Pro suchý podsyp podlah se hodí frakce maximálně do 4 mm, což je důležité proto, aby kuličky zapadly i do malých skulin. Konstrukční výška podsypu by měla být minimálně 2 cm. Naopak výškou nejste vůbec limitováni. Je dobré vědět, že pomocí Liaporu lze například i řešit zásyp v dřevěných trámových stropních konstrukcích.