• slidebg120let-zkusenosti

NOVINKY

NOVINKA 2016: Kondenzační kotel Buderus Logamax GB192iT

23.01.2016

Prezentace kondenzační kotel: Buderus Logamax GB192iT. http: //www.buderus-zukunft.de/logamax-plus-gb192it/ Poptejte novinku u naší firmy se slevou 15.000Kč. Cena Buderus Logamax GB192: zatím nezveřejněna.

Logamax plus GB192i – nástěnný kondenzační kotel budoucnosti

Nástěnný kondenzační kotel z tvrzeného titanového skla

Základní model bude nabízen ve čtyřech výkonových variantách od 15 do 50 kW s možností provedení v bílé nebo černé barvě. Kotel je vhodný jak pro nové instalace, tak i jako modernizace léty osvědčených zdrojů tepla. Všechny přípoje na hydrauliku, plyn a spaliny jsou kompatibilní s kotli Logamax plus GB112 a GB162, což umožňuje bezproblémovou modernizaci instalací od roku 1995.


Tento revoluční nástěnný kondenzační kotel, který je základem pro celou typovou řadu. Kombinace kotle a integrovaného zásobníku tepla nese označení Logamax plus GB192iT, model Logamax plus GBH192iT je provedení s akumulačním zásobníkem Logalux PNR pro napojení alternativních zdrojů tepla. Kotle se vyznačují maximálním využitím energie, nízkou spotřebou plynu, širokými možnostmi napojení na topný systém, možností ovládání přes chytrý telefon, což jsou předpoklady moderních zdrojů tepla.

Čelní plocha kotle z tvrzeného titanového skla představuje zdařilý designový prvek. Toto řešení navíc umožňuje bezdotykové ovládání a nastavování základních funkcí na čelním panelu kotle. Detailnější nastavení můžete provést odklopením čelního panelu a na integrovaném regulátoru Logamatic RC300. Součástí kotle jsou všechny potřebné komponenty kotle tj. nízkoenergetické oběhové čerpadlo, pojistný ventil, expanzní nádoba s objemem patnáct litrů, léty prověřený výměník tepla ze slitiny hliníku a křemíku a další.


Již zmiňované provedení kotle s integrovaným zásobníkem pro ohřev teplé vody nese označení Logamax plus GB192iT. Jedná se o kompaktní řešení o výkonu 15 a 25 kW se zásobníkem teplé vody o objemu 40, 100 nebo 150 litrů. Varianta o objemu 210 litrů je určena pro solární systém a je plně vybavena komponenty pro ohřev teplé vody pomocí solárních kolektorů. Zajímavostí je integrace termohydraulického rozdělovače, sekundárního čerpadla a směšovače až pro dva otopné okruhy. Vše je opět skryto pod elegantním skleněným krytem v provedení bílé či černé barvy a možností ovládání pomocí dotykového displeje umístěného na čelní ploše kotle.

Další novinkou je kaskádový modul s označením MC400 a určený pro řízení až čtyř plynových kotlů. Modul zajišťuje komfortní řešení pro ovládání kotlů se systémem EMS plus sériovým či paralelním provozem s možností řízení externím kontaktem nebo signálem 0 – 10 V. Modul nabízí osvědčené funkce z kaskádových modulů regulace řady 4000 za příznivější cenu.