• slidebg1
bezkontaktni-poradenstvi15let-zkusenosti
Počet příspěvků: 132
Počet zhlédnutí: 25926

NOVINKY

Příspěvků: 71-80 z celkem 132   Začátek | Předchozí | Následující | Konec | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Tepelné čerpadlo

01.03.2016

Prostřednictvím tepelného čerpadla získáváte většinu tepla z našeho okolí. Tato energie má původ ve slunečním záření, je volně k dispozici a je úplně zdarma. Provozní náklady tepelného čerpadla jsou proto jen málo závislé na zvyšujících se cenách energií.


Tepelná čerpadla

01.03.2016

Tepelná čerpadla se řadí mezi alternativní zdroje energie, protože umožňují odnímat teplo z okolního prostředí (vody, vzduchu nebo země), převádět ho na vyšší teplotní hladinu a následně účelně využít pro vytápění nebo přípravu teplé vody. Pro přečerpání tepla na vyšší teplotní hladinu je třeba dodat určité množství energie.


Tepelná čerpadla spirála

27.02.2016

Jedná se o tepelná čerpadla voda-voda s jedinečným vstupním uspřádáním, umožňující odebírat teplo z minimálního průtoku vody přičemž téměř nezáleží na kvalitě této vody.


Princip tepelného čerpadla

27.02.2016

Princip tepelného čerpadla lze přirovnat k principu chladničky. Ta odebírá teplo potravinám v ní uloženým a tímto odebraným teplem v podstatě vytápí místnost, kde je umístněna.


Topný faktor tepelného čerpadla

27.02.2016

Jak je to s výkonem a účinností tepelného čerpadla? Topný faktor tepelného čerpadla nemá zdaleka tak velký význam, jak se mu často přisuzuje.


Vytápění tepelným čerpadlem

27.02.2016

Tepelné čerpadlo budí řadu otázek i protichůdných názorů. Chcete vědět, kdy jeho instalace stojí za zvážení? A kolik peněz na vytápění můžete ušetřit? Víme i to, že zdaleka ne vždy se tepelné čerpadlo vyplatí.


Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda do starého domu

27.02.2016

V České i Slovenské republice existují statisíce starších rodinných domů, ať už nově zateplených či zatím bez zateplení, které obývají senioři. Zvyšující se věk s sebou nese i přirozený úbytek sil, a i z tohoto důvodu investory zajímá, jak by si mohli zajištění tepla pro svůj dům co nejvíce zjednodušit.


Tepelná čerpadla testy a srovnání

27.02.2016

Skutečné parametry tepelných čerpadel různých typů, lze zjistit pouze provedením dlouhodobých a nezávislých testů tepelných čerpadel. V České republice na podrobné testy nejsou peníze, ale je možné využít testy a srovnání tepelných čerpadel prováděné v Německu, které se této činnosti věnuje s důkladností sobě vlastní.


Řízené větrání budov

22.01.2016

Řízené větrání je možné použít jak v nízkoenergetických domech, tak ve starších budovách. V nízkoenergetických domech systém řízeného větrání zajistí potřebnou intenzitu výměny vzduchu i při uzavřených dveřích a oknech.


Ventilační tepelná čerpadla

22.01.2016

U každé budovy dochází k určité základní ventilaci, například prostřednictvím vzduchu procházejícího kolem zavřených oken a dveří, potrubím a stěnami. Tento způsob ventilace může obzvláště ve starších budovách zajistit dostatečné větrání.