• slidebg1
bezkontaktni-poradenstvi15let-zkusenosti

NOVINKY

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma

25.04.2016

Daikin Altherma představuje komplexní řešení pro vytápění, chlazení a ohřev teplé vody. Tento systém je založený na principu tepelného čerpadla vzduch-voda. Daikin Altherma je ideálním řešením pro snížení spotřeby energie a emisí CO2.

Tepelná čerpadla Daikin Altherma představují inteligentní projekt, který v sobě zahrnuje hned tři systémy, a to vytápění, chlazení a teplou vodu.

Nízkoteplotní tepelné čerpadlo Daikin Altherma je kompletní systém, který v sobě zahrnuje nejen možnost vytápění celého domova či ohřev teplé vody, ale také možnost chlazení domů v horkých letních dnech. Tento systém pracuje na principu tepelného čerpadla. Jedná se o flexibilní a, na rozdíl od kotle na pevná paliva, také velmi úsporné řešení. Kromě snížení spotřeby energie je využitím tepelného čerpadla Daikin možné docílit také snížení emisí CO2.

Instalací tepelného čerpadla Daikin Altherma získáte velmi dobrou investici, se kterou můžete získat až 4/5 tepla zadarmo. V závislosti na modelu a na konkrétních podmínkách je totiž tepelné čerpadlo Daikin schopné dodávat asi 5 kWh použitelného tepla z každé kWh spotřebované elektrické energie.

Tepelné čerpadlo

Silnou stránkou tepelného čerpadla Daikin Altherma je fakt, že pro svou činnost využívá obnovitelnou energii, to znamená, že odebírá teplo z venkovního vzduchu. A jak toto čerpadlo funguje? V uzavřeném okruhu, které obsahuje tekuté chladivo, je díky odpařování, kondenzace, komprese a expanze vytvořen termodynamický cyklus, čímž dochází k tomu, že teplo je "čerpáno" z nízké na vyšší úroveň. Takto získané teplo je posléze výměníkem tepla předáno do systému ohřevu vody, kterým může být podlahové topení, radiátory ústředního topení či topné spirály ventilátorů. Obráceně tento systém pracuje v případě chlazení.

Vysoce účinný systém

Dalším argumentem je, že se jedná o velmi účinný systém, díky kterému vytopíte svůj dům až pětkrát efektivněji, než jak toho jsou schopné klasické topné systémy založené na spalování pevných paliv či spotřebě elektřiny. Využíváním venkovního vzduchu dochází jednak k výrazné úspoře energie, jednak se vytváří stabilní a příjemné prostředí. Tepelná čerpadla Daikin jsou také méně náročné na údržbu, takže se snižují také provozní náklady. Úspory se také zvyšují díky využití moderních technologií.