• slidebg120let-zkusenosti


Počet příspěvků: 134
Počet zhlédnutí: 171875

NOVINKY

Příspěvků: 1-10 z celkem 134   Začátek | Předchozí | Následující | Konec | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Nízkoteplotní podlahové topení Top Heating

03.10.2016

Podlahové topení patří mezi nejefektivnější způsoby vytápění. Topná konstrukce je zabudovaná do předepsané skladby podlahy, což umožňuje téměř ideální rozložení teplot v místnosti.


Jaké topení do starého domu

03.05.2016

Bez topného systému se naše rodinné domy prostě neobejdou. Jak ovšem vybrat správné topné médium? Jedno je neekologické, druhé neekonomické na provoz, další na pořízení, některá nejsou prověřena léty zkušeností, přesto má ale každé nějaké plus. Takže kudy kudy cestička?


Možnosti vytápění rodinného domu

03.05.2016

Děsíte se účtů za plyn, vodu a elektřinu. Ceny stoupají, jak se zdá, bohužel se tento trend nezmění ani do budoucna. Bez tepla bychom však bohužel doma nejspíše dlouho nevydrželi. Existují ale možnosti, jak na vytápění ušetřit nemalé peníze. Třeba vybrat úsporné systémy vytápění. Jaké vytápění je tedy v rodinném domě tím nejúspornějším a podle jakých kritéri


Skladba podlahy ve starém domě

03.05.2016

První podlahy tvořily fošny o tloušťce okolo 50 mm ze smrku, borovice, jedle nebo modřínu ukládané na tupo na stropní trámy, polštáře nebo hrubou podlahu. Od konce 17. století se pozornost zaměřila z výzdoby stěn a stropů i na pěkný vzhled podlah. Objevily se první parkety. Začaly se používat i tvrdší dřeviny jako dub, akát, jasan.


Podlahové topení ve starém domě

02.05.2016

Pozitivní vlastností podlahového topení obecně je velmi dobrá tepelná intenzita, daná maximální topnou plochou s nízkou povrchovou teplotou a rovnoměrným rozložením tepla v celém vytápěném objektu. Podlahové topení neomezuje interiér, z tohoto důvodu je vhodné i pro historické objekty.


Rekonstrukce podlah ve starém domě

02.05.2016

Představme si, že rekonstruujeme chalupu, starší domek nebo byt. Jedna z důležitých věcí, kterou je skoro vždy nutné udělat, je rekonstrukce podlahy. Možností, jak to provést je jistě několik, ale jedna z nich je velmi rychlá a elegantní.


podlahové topení a jeho montáž

19.04.2016

Důležitým faktem je rozlišit realizaci podlahového topení „mokrou cestou“ za použití betonu nebo anhydritu a realizaci „suchou cestou“, kdy se podlahová krytina pokládá přímo na systém podlahového topení.


Podlahové topení bez bourání

19.04.2016

Podlahové topení není novinkou posledních několika málo let, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jeho kořeny jsou mnohem starší. Sahají už do dob starých Římanů. Nicméně tehdejší technologické možnosti samozřejmě ještě byly na poněkud jiné úrovni.


Rekonstrukce podlahy ve starém domě

18.04.2016

Jak provést rekonstrukci podlahy? Doporučujeme realizaci suché plovoucí podlahy ze sádrokartonových, dřevotřískových nebo cementotřískových desek, s podsypem z Liaporu.


Podlahové topení do starého domu

18.04.2016

Ceny stoupají, jak se zdá, bohužel se tento trend nezmění ani do budoucna. Bez tepla bychom však bohužel doma nejspíše dlouho nevydrželi. Existují ale možnosti, jak na vytápění ušetřit nemalé peníze. Třeba vybrat úsporné systémy, jako je i teplovodní podlahové vztápění.